Otázky a odpovědi

1. Kde je možný osobní odběr?

Osobní odběr je možný kousek za Prahou v Loděnicích na adrese Na Hrázi 22, 26712 Loděnice (8min od Zličína po dálnici). Vždy je ale nutno zavolat na infolinku a předem si domluvit, aby na adrese někdo byl, kdo Vám zboží vydá.

2. Kde najdu svou fakturu?

Na vyžádání Vám zašleme obratem fakturu v elektronické podobě na Vámi uvedený email v objednávce. 

3. Zasíláte zboží i do zahraničí?

Ano zasíláme i do zahraničních zemí jako je Slovensko, Německo nebo Rakousko. Po vytvoření objednávky bude výsledná cena v Kč, ale při doručení zboží můžete zaplatit kurýrovi v EUR jak hotově, tak i kartou.

4. Kde najít nejzajímavější poklady?

Nejvíce předmětů naleznete v místech, kde prochází velký počet lidí jako jsou mosty, turistické stezky, jezera či rybníky. Vždy je dobré se zaměřit na místa, kde lidé často ztrácí své cennosti či mobilní telefony. Zajímavá jsou i místa, kde se za války bojovalo či došlo k střetu 2 armád.

5. Kdy mohu očekávat doručení mé zásilky?

Pokud objednávku stihnete vytvořit do 16:00h odpoledne, tak můžete očekávat doručení hned následující pracovní den. Jinak standartně doručujeme do 2 dnů a na Slovensko to vše trvá pouze o 1 den déle.

6. Jaký magnet si mám vybrat?

Zákazníkům vždy doporučujeme zlatou střední cestu, tzn. 300kg magnet, kterým vytáhnete většinu předmětů. 100kg magnet doporučujeme pouze těm, pokud je magnet pro osoby mladší 10 let, kteří nemají takovou sílu.

7. Proč si pořídit magnet si silou 500kg či 1000kg?

Silnější magnety doporučujeme pokročilejším lovcům nebo prostě těm, kteří se nebojí vytáhnout větší věci jako např. těžké trezory, motorky, zábradlí, dopravní značky a další kuriozity, které menším magnetem prostě nevytáhnete.

8. Je lovení pokladů magnetem legální?

Ano je. Na lovení magnetem narozdíl od klasického rybaření nebo hledání detektorem kovu, je magnetic fishing naprosto legální a nepotřebujete k tomu žádné povolení. Pokud ale naleznete zbraň či předmět připomínající výbušninu, musíte nález oznámit policii.